Біохімічний аналіз

  Додаткова консультація +38 067 685 90 64

Біохімічний аналізБіохімічний аналіз крові - метод лабораторної діагностики, який дозволяє оцінити роботу внутрішніх органів (печінка, нирки, підшлункова залоза, жовчний міхур і ін.), отримати інформацію про метаболізм (обмін ліпідів, білків, вуглеводів), з'ясувати потребу організму в мікроелементах.

Біохімічний аналіз крові допоможе поставити діагноз, визначити стадію захворювання і призначити лікування. Кров для аналізу беруть з вени.


Біохімічний аналіз крові важливий для діагностики практично всіх хвороб, тому його призначають в першу чергу.

  • Глюкоза (у крові) - основний тест в діагностиці цукрового діабету. Зниження рівня глюкози спостерігається при деяких ендокринних захворюваннях і порушеннях функції печінки.
  • Білірубін загальний - жовтий пігмент крові. Основні причини підвищення кількості загального білірубіну в крові: ураження клітин печінки (гепатити, цироз), посилений розпад еритроцитів (гемолітичні анемії), порушення відтоку жовчі (наприклад, жовчнокам'яна хвороба).
  • Білірубін прямий - фракція загального білірубіну крові. Прямий білірубін підвищується при жовтяниці, яка розвинулася через порушення відтоку жовчі з печінки.
  • Білірубін непрямий - різниця між показниками загального і прямого білірубіну. Цей показник підвищується при посиленні розпаду еритроцитів - при гемолітичній анемії, малярії, масивних крововиливах у тканини і т.п.
  • АсАТ (АСТ, аспартатамінотрансфераза) - один з основних ферментів, що синтезуються в печінці. Підвищення спостерігається при захворюваннях печінки і серця, а також при тривалому прийомі аспірину і гормональних контрацептивів.
  • АлАТ (АЛТ, аланінамінотрансфераза) - фермент, що синтезується в печінці. Підвищення спостерігається при масовій загибелі печінкових клітин (наприклад, при гепатиті, цирозі), тяжкій серцевій недостатності і захворюваннях крові.
  • Гамма-ГТ (гамма-глутамілтрансферази) - фермент, що міститься переважно в клітинах печінки та підшлункової залози. Підвищення його кількості в крові спостерігається при захворюваннях цих органів, а також при тривалому прийомі алкоголю.
  • Фосфатаза лужна - фермент. Найбільше клінічне значення мають печінкова і кісткова форми лужної фосфатази, активність яких і визначається в сироватці крові.
  • Холестерин (холестерол загальний) - основний ліпід крові, який надходить в організм з їжею, а також, синтезується клітинами печінки.
  • Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ) - одна з найбільш атерогенних, «шкідливих» фракцій ліпідів. 
  • Тригліцериди - нейтральні жири, що знаходяться в плазмі крові, важливий показник ліпідного обміну.
  • Загальний білок - показник, що відображає загальну кількість білків у крові. Його зниження спостерігається при деяких хворобах печінки і нирок. Підвищення - при захворюваннях крові та інфекційно-запальних процесах.
  • Альбумін - найважливіший білок крові, що становить приблизно половину всіх сироваткових білків. Зменшення вмісту альбуміну може бути також проявом деяких хвороб нирок, печінки, кишечника. Підвищення альбуміну зазвичай пов'язане з зневодненням.
  • Калій (К +) - електроліт, який міститься здебільшого всередині клітин. Підвищення рівня калію в крові найчастіше спостерігається при гострій і хронічній нирковій недостатності, різкому зменшенні кількості сечі або повну її відсутність, найчастіше пов'язаним з важкими захворюваннями нирок.
  • Натрій (Na +) - електроліт, який міститься здебільшого в позаклітинній рідині, і в меншій кількості - всередині клітин. Він відповідає за роботу нервової і м'язової тканини, травних ферментів, кров'яний тиск, водний обмін.
  • Хлор (Сl-) - один з головних електролітів, який знаходиться в крові в іонізованому стані.
  • Креатинін - речовина, яка відіграє важливу роль в енергетичному обміні м'язової та інших тканин. Креатинін повністю виводиться нирками, тому визначення його концентрації в крові має найбільше клінічне значення для діагностики захворювань нирок.
  • Сечовина - речовина, що є кінцевим продуктом метаболізму білків в організмі. Сечовина виводиться нирками, тому визначення її концентрації в крові дає уявлення про функціональні здібностях нирок і найбільш широко використовується для діагностики ниркової патології.
  • Сечова кислота - один з кінцевих продуктів метаболізму білків в організмі. Сечова кислота повністю виводиться нирками. Підвищення концентрації сечової кислоти зустрічається при сечокам'яній хворобі, інших захворюваннях нирок, що протікають з нирковою недостатністю.
  • С-реактивний білок (СРБ) - чутливий елемент крові, швидше за інших реагує на пошкодження тканин. Наявність реактивного білка в сироватці крові - ознака запального процесу, травми, проникнення в організм чужорідних мікроорганізмів - бактерій, паразитів, грибів. 
  • Залізо (сироваткове залізо) - життєво важливий мікроелемент, який входить до складу гемоглобіну, відіграє важливу роль у процесах кровотворення.

За добу до взяття крові на біохімію необхідно виключити прийом алкоголю, за годину - куріння. Взяття крові бажано проводити натщесерце в ранкові години. Між останнім прийомом їжі і взяттям крові повинно пройти не менше 12 годин. Сік, чай, кава, жувальна гумка не допускаються. Можна пити воду. Необхідно виключити підвищені психоемоційні і фізичні навантаження.

  Додаткова консультація +38 067 685 90 64

Наш центр надає послуги найвищого рівня.

Звертайтесь!!!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я